Mała Lingua

Kraków

Kontakt

ADRES

ul. Bociana 6, 31-231 Kraków

Mała Lingua Filia Kraków
ul. Bociana 6,
31-231 Kraków

Mała Lingua w Krakowie

Nasza Szkoła Językowa w Krakowie należy do ogólnopolskiej sieci szkół języków obcych dla dzieci i młodzieży „MAŁA LINGUA”. Tradycyjne metody nauczania języków obcych często są nieprzystępne dla dzieci, nudne i mało efektywne. Powoduje to w późniejszych latach niechęć do nauki języków, a co za tym idzie – trudności w ich przyswajaniu. Tradycyjne metody skupiają się głównie na zapamiętywaniu i przerabianiu materiału, a w szkołach nauka języków obcych odbywa się w dużych grupach, przez co materiał musi być szybko omówiony i nie przykłada się wagi do praktyki zdobytej wiedzy w celu jej utrwalenia.

Dlatego też „MAŁA LINGUA” oferuje innowacyjną metodę nauki angielskiego dla dzieci oraz innych języków obcych. Zakłada ona przede wszystkim odbywanie kursu w małych grupach, gdzie wybrany materiał dostosowany jest do wieku i stanu zaawansowania umiejętności posługiwania się językiem obcym. Nauka języków odbywa się autorską metodą, która łączy w sobie zarówno naukę, jak i zabawę, przez co jest atrakcyjna dla młodych uczestników kursu. Metoda zakłada naturalny sposób uczenia się dzieci poprzez ruch, zabawę, muzykę, teatr. Nasza metoda korzysta z nowoczesnych technik nauki języków obcych jak lekcje CLIL czy polisensorykę.

angielski, niemiecki, hiszpański

Kursy językowe dla dzieci

Szkoła językowa „MAŁA LINGUA” w Krakowie oferuje angielski, niemiecki i hiszpański dla dzieci, którego uczy z zastosowaniem autorskiej metody łączącej przyjemne z pożytecznym. Kursy językowe dla dzieci:

3 – 5 lat

Najmłodsze grupy zwane Nicholas Little Starter
(zabawa, ruch, nauka)

Dowiedz się więcej

6 – 9 lat

dzieci szkolne – Alice’s Junior

Dowiedz się więcej

10 – 12 lat

tzw. Early Teens (elementy przygotowani do egzaminu ośmioklasisty)

Dowiedz się więcej

13 – 18 lat

młodzież, którą przygotowujemy
już do matury)

Dowiedz się więcej

Nauka angielskiego dla dzieci

– jak to wygląda?

Kursy angielskiego dla dzieci i młodzieży w szkole językowej „MAŁA LINGUA” opierają się na stymulacji polisensorycznej, która polega na poznawaniu świata przy pomocy wszystkich pięciu zmysłów: wzroku, słuchu, smaku, węchu i dotyku. W ten sposób ciekawość świata zostaje pobudzona, kształtuje się wyobrażenie o nim, a przede wszystkim pojawia się chęć poznania i doświadczania rzeczy, które nie były dotychczas znane.

Odczuwanie, doświadczenie i przeżywanie otaczającego świata mają fundamentalny wpływ na prawidłowy rozwój człowieka, a dzieci ten świat poznają głównie przy pomocy zabawy. Dlatego też „MAŁA LINGUA” organizuje w Krakowie kurs językowy dla dzieci opierający się głównie na zabawie, która pomaga nie tylko poznawać otaczający świat, ale również nazywać go w języku obcym i komunikować się z nim przy pomocy angielskiego, niemieckiego bądź hiszpańskiego.

Nauka przez zabawę

Polisensoryczność to podstawa zabawy, dzieci podczas tego procesu wykorzystują wszystkie pięć zmysłów do poznawania otoczenia i przyswajania wiedzy o nim. W przeciwieństwie do sztywnego, czysto teoretycznego nauczania w szkole, „MAŁA LINGUA” stawia przede wszystkim na nieustanne praktykowanie zdobytej wiedzy i przyswajanie jej poprzez stosowanie w życiu codziennym. Zabawa poprawia funkcje poznawcze dziecka, zaciekawia i pobudza do działania, przez co uczy się ono aktywnie języka obcego.

Dzięki tej metodzie język obcy stanie się nie tylko bardziej przystępny dla dziecka, ale również posługiwanie się nim na co dzień będzie bardziej naturalne. Szkoła językowa gwarantuje naukę języka angielskiego dla dzieci w bardzo przyjazny sposób, który rozbudzi pasję i zaciekawienie nauką języków obcych.

Zdjęcia

Galeria

Email

Wyślij wiadomość