Mała Lingua

O Metodzie

NICHOLAS’S LITTLE STARTERS
dla dzieci 3-6 lat

ALICE’S JUNIORS
dla dzieci 7-9 lat

EARLY TEENS
dla dzieci 10-12 lat

LINGUA TEENS SPACE
dla młodzieży +13 lat

MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE Sp. z o.o

Jesteśmy ogólnopolską siecią szkół języków obcych dla dzieci i młodzieży wchodząca w skład Grupy PWN. Realizuje ona:

 • autorską metodę MAŁA LINGUA (3-6 i 7-9 lat)
 • autorski program SPACE (10-12 lat)
 • program nauczania LINGUA TEENS SPACE dla młodzieży (10-18 lat)

 

Co nas wyróżnia?

autorska metoda i materiały MAŁA LINGUA

roczny projekt kulturalno-teatralny

przekazywanie wiedzy o świecie w języku obcym (CLIL)

książki kursowe EGIS Express Publishing, Cambridge University Press oraz Oxford University Press

baśniowy motyw rodziny Blabbersów w młodszych grupach

małe grupy

motyw podróży i multikulturowości

rozwijanie umiejętności wypowiedzi pełnozdaniowych

Każde zajęcie to:

nauczanie przyjazne mózgowi

naturalne nauczanie języka w procesie stymulowania zmysłow

wykorzystanie naturalnej potrzeby ruchu do nauki czytania i pisania

v

spontaniczna komunikacja w języku obcym i język sytuacyjny

wspieranie autonomii ucznia

umuzykalnienie

powtarzanie materiału w celu przeniesienia wiedzy do pamięci długotrwałej

AUTORSKA METODA MAŁA LINGUA (3-6 i 7-9 lat)

 

Cele dydaktyczne:
 • Rozwijanie umiejętności tworzenia pełnych zdań
 • Poznawanie wiedzy o świecie w kontekście podróżowania i kształcenia przedmiotowo-językowego (CLIL)
Co nas wyróżnia: 
 • autorska metoda i materiały MAŁA LINGUA
 • przekazywanie wiedzy o świecie w języku obcym (CLIL)
 • baśniowy motyw rodziny Blabbersów w młodszych grupach wiekowych
 • motyw podróży i multikulturowości
 • roczny projekt kulturalno-teatralny
 • książki kursowe EGIS Express Publishing, Cambridge University Press oraz Oxford University Press
 • małe grupy
 • rozwijanie umiejętności wypowiedzi pełnozdaniowych

Materiały dydaktyczne

W ramach autorskiego programu dydaktycznego, Dzieci pracują na przygotowanych dla każdej grupy wiekowej zestawach materiałów w formie THE BLABBERS` PROJECT PACK:

Nicholas’ Little Starters (3-6 lat)

 • „The Blabber‘s Passport“ Paszport Blabbersa NLS 1,2,3,4  z piosenkami na każdy poziom

Alice’s Juniors (7-9 lat)

 • „The Blabber‘s Passport“ Paszport Blabbersa 1,2.3.
 • „The Blabbers‘ Book, czyli Historie Blabbersów”
 • „Rhyming, miming, diving, climbing, czyli rymowanki Blabbersów”+ CD

Early Teens (10-12 lat)

 • Portfolio ET Starter, 1,2,3

Wykorzystanie autorskich materiałów dydaktycznych pozwala nie tylko na naukę samego języka, ale też umożliwia wprowadzenie na lekcjach języka obcego wiedzy o kulturze krajów świata i pokazuje, że język jest nie tylko wirtualnym narzędziem do komunikacji w klasie, ale przede wszystkim służy do porozumiewania się w świecie, jest  podstawowym narzędziem w dialogu międzykulturowym.

Słowo od metodyka

„Mała Lingua wykorzystuje zdolność małego dziecka do przyswajania języka obcego w sposób naturalny i bezbolesny. Okres wczesnego dzieciństwa to czas, kiedy mózg dziecka rozwija się najbardziej intensywnie i rodzic nie powinien przegapić tego momentu, ponieważ wtedy rozwija się też aparat mowy u dziecka. Co więcej, badania naukowe potwierdzają, że wczesna nauka języka obcego wpływa również korzystnie na rozwój języka ojczystego znacznie ułatwiając czytanie, a także pomagając przy nauce kolejnych języków. Jest to czas kiedy należy nie tylko wystawić dziecko na jak największy kontakt z językiem, ale również doskonały moment na tzw. immersję językową, czyli całkowite zanurzenie w języku. Szkoła Mała Lingua jest w tym zakresie ekspertem. Nasi mali kursanci już od najmłodszych lat są otoczeni językiem angielskim. Dodatkowym atutem, a jednocześnie wyróżnikiem naszej metody jest baśniowa rodzina Blabbersów, którą dzieci po prostu uwielbiają, ponieważ Blabbersi mówią tylko po angielsku, są zabawni i opowiadają o tak ciekawych rzeczach, ze każdy chce z nimi porozmawiać.”

Nasz Zespół

Emilia Janusiewicz

Współwłaścicielka metody Mała Lingua

w Mała Lingua zakochana, niezmiennie, już od 2017 roku. Pasjonatka nauki języków obcych, która nie znosi nudy i nie umie usiedzieć na miejscu. Ciągle szuka nowych ścieżek rozwoju oraz rozwiązań naukowych, a w związku z tym, bierze aktywny udział w zmianach marki Mała Lingua. Bardzo interesuje się, m.in. neurodydaktyką oraz rozwojem dzieci i młodzieży, co doskonale wpisuje się w metodykę Mała Lingua.

“W ogólnopolskiej sieci szkół Mała Lingua dbam o uatrakcyjnianie i unowocześnianie grafik oraz samej marki. Dzięki współpracy z ML zyskałam nową pasję – marketing i reklama, które to wciąż, z ogromną chęcią, eksploruję i wcielam w życie.
W związku z tym, że dział PR leży w moim obszarze odpowiedzialności, możecie zobaczyć mnie na różnego rodzaju konferencjach, prelekcjach, czy zlotach dla nauczycieli i właścicieli szkół językowych. A ja? No cóż.. Bardzo to lubię! 😊 “

Z wykształcenia filolog – specjalność amerykańska oraz nauczanie języka angielskiego. Z pasji ..hm.. Nauczyciel, animator, pilot wycieczek, marketingowiec, choć to tylko część zainteresowań 😉 Absolwentka, m.in. Uniwersytetu Warszawskiego.

Joanna Choromańska

Współwłaścicielka metody Mała Lingua

Od 2013 roku z sukcesem prowadzi w Siedlcach szkołę językową Mała Lingua & Lingua Teens Space w Siedlcach, która zyskała sympatię wśród Uczniów oraz Rodziców przekonanych o skuteczności metody nauczania Mała Lingua & Lingua Teens Space. Nieustannie zakochana w baśniowym motywie Rodziny Blabbersów, którą pokochało już setki małych i większych uczniów. Z zapałem rozwija i promuje na rynku ogólnopolskim markę Mała Lingua & Lingua Teens Space, stawiając sobie za cel przekonanie jak największej liczby kursantów o skuteczności i atrakcyjności metody Mała Lingua & Lingua Teens Space.

Pasjonatka nauczania języków obcych Dzieci oraz Młodzieży. Wyznaje zasadę, że języki obce najlepiej poznawać podczas kreatywnych i rozwijających wyobraźnię zajęć, które oprócz solidnej porcji wiedzy powinny dostarczać również treści kulturowe z danego obszaru językowego.

Absolwentka lingwistyki stosowanej na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego w specjalizacji języka angielskiego oraz francuskiego; posiada dyplom specjalisty ds. Public Relations.

Karol Sufryt

Współwłaściciel metody Mała Lingua

Szkołę Języków Obcych Mała Lingua w Koninie prowadzę od 2017 roku, od 2019 jestem także współwłaścicielem Mała Lingua sp. z o.o.

Wykształcenie pedagogiczne oraz praca w szkole w Wielkiej Brytanii na stanowisku opiekuna oraz asystenta nauczyciela pozwalają mi lepiej zrozumieć mechanizmy i zależności w procesie edukacji dzieci oraz młodzieży. W 2017 roku wybrałem metodę Mała Lingua aby skutecznie przekazywać wiedzę oraz pokazać jak wiele możliwości daje znajomość języka obcego i do dziś jestem tą metodą zafascynowany.

Jako współwłaściciel Mała Lingua sp. z o.o. znalazłem swoje miejsce w dziale zamówień B2B. W imieniu spółki prowadzę sklep internetowy dla naszych licencjobiorców oraz dbam o to aby każdy z naszych kursantów otrzymał na czas materiały dydaktyczne w najwyższej jakości wykonania. Jeśli potrzebujesz naszych autorskich materiałów dydaktycznych dla swoich kursantów lub materiałów promocyjnych możesz złożyć zamówienie na https://sklep416434.shoparena.pl W przypadku pytań lub problemów skontaktuj się ze mną pod numerem 513 617 431 lub mailowo zamowienia@malalingua.eu.