Mała Lingua

Warszawa Białołęka

Kontakt

ADRES

Zajęcia prowadzone na terenie szkół podstawowych

NR TELEFONU

Mała Lingua Filia Warszawa Białołęka
ul. Milenijna 45a/45
03-130 Warszawa

O Filii

Nazywam się Katarzyna Białobok i jako lektorka języka angielskiego od ponad 10 lat pracuję z uczniami w każdym wieku: przedszkolakami, dziećmi, młodzieżą, oraz dorosłymi … Prywatnie uczę się również języka hiszpańskiego, uwielbiam podróże, kino, książki i narty.

W nowym roku szkolnym postanowiłam otworzyć filię szkoły języków obcych dla dzieci i młodzieży Mała Lingua & Lingua Teens Space na Warszawskiej Białołęce ponieważ jest to program jak żaden inny zachęcająca dzieci i młodzież do nauki języków.

Oferta

Nasze kursy

Kursy dla młodszych dzieci Mała Lingua poprzez teatralizację i szalone przygody rodziny Blabbersów rozwijają przede wszystkim umiejętność mówienia w języku obcym, stawiając przy tym na pełnozdaniowość i umuzykalnienie, co bardzo dobrze wpływa na efektywność nauczania w tej grupie wiekowej.

Z kolei kursy dla młodzieży Lingua Teens Space to oddanie młodzieży przestrzeni do prezentowania własnych zainteresowań i pasji, co sprawia że zajęcia są niezwykle ciekawe i motywujące.

Ale to nie wszystko, w Mała Lingua chcemy inspirować uczniów do poznawania innych kultur: organizujemy wiosenne wydarzenia językowe w szkołach, gramy w teatrze, kręcimy serial… A kto wie, co jeszcze będzie się u nas działo? Bo szkoły Mała Lingua & Lingua Teens Space nie tylko uczą angielskiego, a również wspierają rozwój otwartych na świat i innych ludzi Młodych Obywateli Świata.

Serdecznie zapraszam na kursy Mała Lingua prowadzone w naszych partnerskich Szkołach Podstawowych i Przedszkolach na terenie warszawskiej białołęki, na których mamy zamiar skutecznie zarazić Was pasją do nauki języków!

Oddziały

Gdzie jesteśmy

Szkoła Podstawowa nr 166 im. Żwirku i Wigury

ul. Żytnia 40

Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego

ul. Brożka 15

Szkoła Podstawowa nr 351 w Zespole Szkół nr 122

ul. Olbrachta 48/56

Zalety

Dlaczego my?

Chcesz inwestować w przyszłość swojego dziecka, ale nie wiesz, jakie zajęcia wybrać? Zdecyduj się na kurs języka obcego! Z pewnością dziś nikt nie może obejść się w szkole czy pracy bez znajomości innych języków niż ojczysty. Ich nauka nie tylko wpływa na niezaprzeczalne umiejętności językowe, ale również społeczne. Nasza szkoła językowa w Warszawie Białołęce naukę języków obcych opiera na zabawie i zainteresowaniu dziecka. W ramach naszych zająć prowadzimy takie kursy językowe jak: angielski dla dzieci, niemiecki oraz hiszpański.

Nasza metoda, którą każdego dnia pracujemy z najmłodszymi nosi nazwę MAŁA LINGUA oparta jest na bajkowym motywie rodziny Blabbersów z Livendell. Metodą ma bardzo długą tradycję i już od wielu lat, z powodzeniem stosowana jest podczas nauki języka właśnie najmłodszych. Prowadzi zajęcia z wykorzystaniem bajek, w którym łączy się wiele elementów wykorzystywanych podczas zabawy-nauki. Nasze kursy językowe dla dzieci odznaczają się bardzo dużą skutecznością na tle innych metod, stosowanych przez konkurencyjne szkoły.

Filia naszej szkoły językowej

Filia na warszawskiej Białołęce została otwarta przez Katarzynę Białobok – lektorkę języka angielskiego z 10-letnim stażem, z doświadczeniem w nauczaniu dzieci języka obcego w każdym wieku. Mała Lingua & Lingua Teens Space na warszawskiej Białołęce opiera się na programie nauki, który zachęca dzieci i młodzież do nauki języków. Kursy językowe dla dzieci poprzez teatralizację i szalone przygody Blabbersów rozwijają nie tylko umiejętność mówienia w języku obcym, lecz także bardzo dobrze wpływają na efektywność nauczania w danej grupie wiekowej. Kursy dla młodzieży Lingua Teens Space dają młodym ludziom własną przestrzeń do prezentowania własnych zainteresowań i pasji, co sprawia, że zajęcia są ciekawe i bardzo motywujące.

Mała Lingua zachęca również swoich uczniów do zapoznawania się z innymi kulturami: organizujemy wiosenne wydarzenia językowe w szkołach, gramy w teatrze, kręcimy serial… Jak widać, w naszej szkole dzieje się naprawdę dużo. Szkoły Mała Lingua & Lingua Teens Space uczy języków obcych, wspiera także ogólny rozwój dzieci i młodzieży.

Nauka języków łącząca bajkę i różne inne aktywności

Większość dzieci, gdy zaczynają naukę w szkole, przedszkolu, zna już w pewnym stopniu historię w swoim ojczystym języku i szybko przenosi tę znajomość na chęć słuchania i uczestniczenia w historiach w języku obcym. Bajki to naturalne i przyjemne rozpoczęcie kontaktu z językiem obcym oraz doskonała sposobność do zapoznania dzieci z dźwiękami, rytmem i intonacją języka angielskiego, hiszpańskiego czy niemieckiego. W naszej szkole językowej bajki w językach obcych wspierane są przez takie aktywności jak: wizualizacje, teatr, gesty, głos i charakteryzacja, a dzieci rozwijają również strategie uczenia się i umiejętności myślenia, takie jak przewidywanie, zgadywanie i wnioskowanie.

Historia Blabbersów to bodziec do nauki obcego słownictwa. Wiele historii Mała Lingua jest związanych z nauczaniem słownictwa dostosowanego do wieku i poziomu rozwoju dziecka. Szkoła językowa w Warszawie na Białołęce swoje metody nauczania opiera na różnych aktywnościach: czytaniu, opowiadaniu, śpiewie, tańczeniu, dramie, rysowaniu itp. Nauczyciele przygotowują z dziećmi przedstawienia. To uczy je współdziałania, integruje grupę, sprawia, że wszystkim dzieciom razem pracuje się efektywniej i przyjemniej. To prosta metoda, zabawna, angażująca uwagę dzieci. Aranżując amatorskie przedstawienia dzieci przełamują barierę wstydu do wystąpień publicznych. Nauka angielskiego dla dzieci łączy w ten sposób wszystkie dziecięce zmysły. To inspirująca propozycja zajęć dla dzieci, które nauczą się mówić po angielsku, niemiecku lub hiszpańsku.

Email

Wyślij wiadomość