Mała Lingua

Zakopane

Kontakt

ADRES

ul. Nowotarska 25, 34-500 Zakopane

NR TELEFONU

Mała Lingua Filia Zakopane
ul. Nowotarska 25,
34-500 Zakopane

O Filii

Chcesz zainteresować dzieci nauką języka obcego? W ramach naszych zajęć w Zakopanem prowadzimy takie kursy językowe jak: angielski, niemiecki oraz hiszpański dla dzieci. Nasza metoda Mała Lingua oparta na bajkowym motywie rodziny Blabbersów z Livendell jest niezwykle skuteczna w przyswajaniu przez najmłodszych obcych słówek i zwrotów. Nauką tą metodą ma bardzo długą tradycję. W szkole językowej dla dzieci w Zakopanem prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem motywu bajkowego, w którym łączy się wiele elementów wykorzystywanych podczas zabawy-nauki. Nasze kursy językowe są po prostu skuteczne!

Nasza matoda

Uczymy poprzez historie

Większość dzieci rozpoczyna naukę w szkole, przedszkolu, znając już podstawową historię w swoim ojczystym języku i szybko przenosi tę znajomość na chęć słuchania i uczestniczenia w historiach w języku obcym. Opowieści tego rodzaju stanowią naturalne i przyjemne podłoże do kontaktu z językiem obcym oraz okazję do zapoznania dzieci z dźwiękami, rytmem i intonacją języka angielskiego, hiszpańskiego czy niemieckiego. Uczenie poprzez bajki jest wspierane przez takie aktywności jak: wizualizacje, teatr, gesty, głos i charakteryzacja, a dzieci rozwijają również strategie uczenia się i umiejętności myślenia, do których należy przewidywanie, zgadywanie i wnioskowanie. Bajki pomagają dzieciom rozwijać koncentrację oraz inteligencję emocjonalną. Kurs językowy dla dzieci w naszej szkole przede wszystkim jednak rozwija umiejętności językowe, myślenie, pozytywne nastawienie, a także zrozumienie innych kultur, postaw.

Wybór historii

Kursy językowe dla dzieci w naszej szkole opierają się na historii rodziny Blabbersów z Livendell. Koncentrujemy naukę przede wszystkim na zainteresowaniu dzieci językiem obcym. Treści, które przekazujemy dzieciom, są interesujące, atrakcyjne i zapadają w pamięć. Poziom językowy opowieści również jest odpowiedni i dopasowany do poziomu nauczania dziecka. Dzięki temu nauka języka angielskiego dla dzieci odznacza się wyjątkową skutecznością na tle pozostałych metod. Opowiadanie historii to przede wszystkim wspólne zajęcia klasowe, które angażują zainteresowanie, uwagę i wyobraźnię dzieci oraz rozwijają ich umiejętności językowe. Przemawiają do dzieci o różnych stylach uczenia się oraz stanowią ramy dla rozwoju umiejętności i postaw społecznych.

Historia Blabbersów to doskonały bodziec do nauki słownictwa obcego. Uczymy przede wszystkim słownictwa dostosowanego do wieku i poziomu rozwoju dziecka. Na takiej metodzie oparte są wszystkie nasze kursy językowe dla dzieci w Zakopanem.

Opowiadanie historii

Kiedy uczymy nasze dzieci zapewniamy im dobrą widoczność i słyszalność nauczyciela, ponieważ np. czasem używamy książki z obrazkami. W przypadku młodszych dzieci zazwyczaj siadamy na podłodze w półkolu. Opowiadając historię, utrzymujemy kontakt wzrokowy z dziećmi, aby pomóc im pozostać skupionymi i uważnymi słuchaczami. Dajemy im czas na zastanowienie się, skomentowanie, zadawanie pytań lub odpowiadanie na nie i zachęcamy je do przyłączenia się do nauczyciela w trakcie opowiadania. Na koniec zapraszamy do osobistej odpowiedzi dzieci, np. pytając, czy podoba im się historia lub, czy miały podobne doświadczenia, lub uczucia do bohaterów opowieści.

Nauka przez różne aktywności

Obecne w naszej szkole językowej metody nauczania opieramy na różnych aktywnościach: czytaniu, opowiadaniu, śpiewaniu, tańczeniu, rysowaniu itp. Z bardzo młodymi lub aktywnymi uczniami historie są reżyserowane. Nauczyciele przygotowują z dziećmi przedstawienia, co uczy dzieci współdziałania. To prosta metoda, zabawna, angażująca dzieci. Aranżując amatorskie przedstawienia dzieci przełamują barierę wstydu do wystąpień. Nauka angielskiego angażuje w ten sposób wszystkie dziecięce zmysły. Zintegrowanie tych wszystkich aktywności stanowi inspirującą propozycję zajęć dla dzieci, które nauczą się mówić po angielsku, niemiecku lub hiszpańsku.

Email

Wyślij wiadomość