Mała Lingua

Zespół Mała Lingua

Andrzej Kowalski

Współwłaściciel metody Mała Lingua

Założyciel i właściciel Szkoły Języków Obcych INFINITY w Krakowie. Z wykształcenia mgr inż. odlewnik z zamiłowania wychowawca i pedagog. Mimo zupełnie innego wyboru zawodu, życie poprowadziło mnie do stworzenia firmy edukacyjnej, której mottem będzie „zrozumieć ludzi – zrozumieć świat”. Od 10 lat skutecznie buduję markę INFINITY, która skupia profesjonalistów w dziedzinie nauczania dzieci, młodzieży i dorosłych języków obcych. Od 2017 roku ściśle związany z Mała Lingua, w której odkryłem skuteczne narzędzie do nauczania dzieci i młodzież w magicznym świecie Blabbersów.
W wolnym czasie stawiam na rozwój osobisty poprzez lekturę dobrej książki. Nie stronię jednak też od podtrzymania formy fizycznej próbują zagospodarować działkę w Beskidzie Niskim.

W Zespole Mała Lingua jestem odpowiedzialny za sprawy IT: strona www, adresy mailowe, licencje na Office 365 dla Szkół.

Alina Bogdał-Malec

Współwłaścicielka metody Mała Lingua

mgr Filologii Angielskiej,
z wykształcenia: metodyk i amerykanistka,
z zamiłowania – jak wyżej
zawód: aktywny Nauczyciel Dyplomowowany z ponad 20- letnim stażem (!)
hobby: podróże i wielki świat, od zawsze zafascynowana Stanami Zjednoczonymi zalety: niezliczone
wady: ukryta nadpobudliwość ruchowa (bo nie jestem wcześnie robić tylko jednej rzeczy naraz)

Nauczanie to moja pasja odkąd pamiętam. Jako mała dziewczynka uczyłam lalki i i misie – tak to się zaczęło…

Jako studentka, później nauczyciel języka angielskiego zdobyłam doświadczenie i dogłębnie poznałam pracę we wszystkich grupach wiekowych, ciągle poszukując metody adekwatnej do wieku, odpowiadającej zainteresowaniom  oraz mogącej rozwijać talent ucznia, bo każdy człowiek to indywidualna jednostka. Właśnie indywidualne podejście do potrzeb i wymagań dziecka znalazłam w autorskiej metodzie naucznia języków MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE, która w oparciu o teatralizację, postrzeganie świata wszystkimi zmysłami i nauczanie przyjazne mózgowi stymuluje wyobraźnię Dzieci. One zaś zmotywowane przez baśniowość i motyw Rodziny Blabbersów z krainy Livendell uczą się języka w sposób naturalny, jakby niechcący…

Element multikulturowości i otwarcia na innych ludzi, inną kulturę, kraje i ich historie, obyczaje, legendy, bajki, symbole, zatem wszystko co wiąże się z podróżami – moją kolejną wielką pasją również odnaleźć można w metodzie Mała LINGUA & LINGUA Teens Space. Ja już znalazłam efektywny sposób na zarażenie światem moich dzieci – pozwól, że zarażę tą pasją do języka obcego również Twoje Dziecko 🙂

W zespole Mała LINGUA odpowiadam za szkolenia oraz „wtrącam się” do metodyki 🙂 (ponieważ nie mogę robić tylko jednej rzeczy naraz).

Martyna Janeczek

Współwłaścicielka metody Mała Lingua

Absolwentka uniwersytetu wrocławskiego wydział filologia angielska, i z wykształcenia i z ogromnej miłości oraz pasji metodyczka nauczania języka angielskiego. Nie potrafię siedzieć ucząc. Musi mnie być pełno w klasie. Jestem na zajęciach aktorka, vlogerką, animatorką, blogerką, youtuberką, piosenkarka, piosenkarką, influencerką, wróżką, gamerką, czarodziejką… Mogę wcielić się w jakąkolwiek role. Tak jak moi słuchacze wcielają się w role Blabbersów podczas corocznego Mała Lingua Drama Project. Nie tylko ta płaszczyzna idealne współgra z moją osobą jeśli chodzi o metodę nauczania języka. Dlatego uwielbiam szkołę Mała Lingua, z którą jestem związana od 2013 roku. Przez ostatnie 8 lat zmieniałam lokalizacje szkoły czterokrotnie. Moja szkoła jest jedynym centrum egzaminacyjnym w powiecie. Dbam o to, aby programy nauczania szkół Mała Lingua & Lingua Teens Space były ściśle skorelowane z polską podstawą programową. Dzieci ucząc się tyle czasu: już w przedszkolu, następnie w szkole podstawowej powinny swobodnie komunikować się w języku angielskim To właśnie u nas przekładają wiedzę teoretyczną na praktyczną. Mają zacząć mówić! To jest mój cel! Moje małe marzenie: dobry poziom języka. Dlatego chce propagować metodę Mała Lingua, bo wiem, sprawdziłam, że działa! …ze największe wstydziochy wyjdą na scenę i powiedzą w języku docelowym parę zdań! Chce, aby jak najwięcej szkół faktycznie łamało barierę językową i dopuszczało uczniów do międzynarodowych egzaminów gwarantując tym samym, że będą bezkonkurencyjni na rynku pracy. To też w sieci szkół Mała Lingua jestem odpowiedzialna za sprzedaż licencji na nauczanie metodą Mała Lingua & Lingua Teens Space. Swoją ambicją i pozytywnym nastawieniem oraz łatwością w podejmowaniu decyzji zarażam miłością do multikulturowości. Prywatnie jestem żoną i mamą, która po prostu czuje się spełniona i życiowo i zawodowo.

Katarzyna Roksandić

Współwłaścicielka metody Mała Lingua

Od czterech lat jestem związana z Ogólnopolską Siecią Szkół Mała Lingua & Lingua Teens Space, gdzie zajmuję się rozwojem metodyki. Niezwykle mnie cieszy to, że mam realny wpływ na to jak sieć Mała Lingua zmienia się na lepsze aktywnie uczestnicząc w tworzeniu nowoczesnych materiałów do nauczania. Bardzo wierzę w skuteczność metody Mała Lingua, ponieważ na każdej lekcji mogę obserwować jak wcielanie się w role Blabbersów za pomocą pacynek, umuzykalnienie, pełnozdaniowość, nauczanie za pomocą wszystkich zmysłów pozytywnie wpływają na przyswajanie języka przez dzieci.

To właśnie nauczanie jest moją największą pasją. Trudno mi zdecydować, która grupa wiekowa jest moją ulubioną, czy najmłodsze przedszkolaczki, czy też trochę starsze dzieci, a może jednak dorośli. Oprócz nauczania pasjonują mnie podróże, zarówno te bliskie jak i dalekie. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, przez wiele lat oprócz nauczania pracowałam też jako pilot wycieczek. 12 lat mieszkałam w Chorwacji, gdzie również pracowałam w szkole zarówno państwowej jak i językowej. Niezwykle cenię sobie to doświadczenie życiowe, ponieważ spotkałam tu kilku wspaniałych nauczycieli, którzy bardzo pozytywnie wpłynęli na rozwój mojego warsztatu metodycznego. Działam też w Polsko – Chorwackim Stowarzyszeniu Jadran, promując Chorwację w Polsce.

Katarzyna Białobok

Współwłaścicielka metody Mała Lingua

estem związana z siecią Mała Lingua & Lignua Teens Space od 2017 roku jako właścicielka filii na warszawskiej Woli i w Legionowie. Wcześniej przez kilkanaście lat prowadziłam w warszawskich szkołach językowych wszelkiego typu kursy: dla dzieci, młodzieży, dorosłych, nastawione na komunikację, rozszerzenie słownictwa, ugruntowanie gramatyki czy rozszerzenie słownictwa biznesowego, technicznego a nawet prawniczego. Od czasu dołączenia do Mała Lingua przez kursy, które prowadzę jako lektorka i którymi opiekuję się jako metodyk przeszły setki kursantów w wieku przedszkolnym i szkolnym. Widzę, jak bardzo metoda Mała Lingua podoba się dzieciom, motywuje je do pracy i jak zachęca je do komunikowania się w języku angielskim (czy nawet w innych językach). Jednocześnie nasza metoda pomaga początkującemu lektorowi szybko prowadzić efektywne zajęcia językowe a bardziej doświadczonemu lektorowi rozwinąć skrzydła. Bardzo się cieszę, że kilka lat temu podjęłam decyzję o dołączeniu do sieci Mała Lingua. Od tego czasu każdy rok to dla mnie nowe osobiste i zawodowe wyzwanie. Z naszą metodą nie można się nudzić. Jako współwłaścicielka metody wchodzę w skład Teamu Metodycznego oraz zajmuję się rozliczeniami z licencjobiorcami (mail rozliczenia@malalingua.eu).

Emilia Janusiewicz

Współwłaścicielka metody Mała Lingua

w Mała Lingua zakochana, niezmiennie, już od 2017 roku. Pasjonatka nauki języków obcych, która nie znosi nudy i nie umie usiedzieć na miejscu. Ciągle szuka nowych ścieżek rozwoju oraz rozwiązań naukowych, a w związku z tym, bierze aktywny udział w zmianach marki Mała Lingua. Bardzo interesuje się, m.in. neurodydaktyką oraz rozwojem dzieci i młodzieży, co doskonale wpisuje się w metodykę Mała Lingua.

“W ogólnopolskiej sieci szkół Mała Lingua dbam o uatrakcyjnianie i unowocześnianie grafik oraz samej marki. Dzięki współpracy z ML zyskałam nową pasję – marketing i reklama, które to wciąż, z ogromną chęcią, eksploruję i wcielam w życie.
W związku z tym, że dział PR leży w moim obszarze odpowiedzialności, możecie zobaczyć mnie na różnego rodzaju konferencjach, prelekcjach, czy zlotach dla nauczycieli i właścicieli szkół językowych. A ja? No cóż.. Bardzo to lubię! 😊 “

Z wykształcenia filolog – specjalność amerykańska oraz nauczanie języka angielskiego. Z pasji ..hm.. Nauczyciel, animator, pilot wycieczek, marketingowiec, choć to tylko część zainteresowań 😉 Absolwentka, m.in. Uniwersytetu Warszawskiego.

Joanna Choromańska

Współwłaścicielka metody Mała Lingua

Od 2013 roku z sukcesem prowadzi w Siedlcach szkołę językową Mała Lingua & Lingua Teens Space w Siedlcach, która zyskała sympatię wśród Uczniów oraz Rodziców przekonanych o skuteczności metody nauczania Mała Lingua & Lingua Teens Space. Nieustannie zakochana w baśniowym motywie Rodziny Blabbersów, którą pokochało już setki małych i większych uczniów. Z zapałem rozwija i promuje na rynku ogólnopolskim markę Mała Lingua & Lingua Teens Space, stawiając sobie za cel przekonanie jak największej liczby kursantów o skuteczności i atrakcyjności metody Mała Lingua & Lingua Teens Space.

Pasjonatka nauczania języków obcych Dzieci oraz Młodzieży. Wyznaje zasadę, że języki obce najlepiej poznawać podczas kreatywnych i rozwijających wyobraźnię zajęć, które oprócz solidnej porcji wiedzy powinny dostarczać również treści kulturowe z danego obszaru językowego.

Absolwentka lingwistyki stosowanej na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego w specjalizacji języka angielskiego oraz francuskiego; posiada dyplom specjalisty ds. Public Relations.

Karol Sufryt

Współwłaściciel metody Mała Lingua

Szkołę Języków Obcych Mała Lingua w Koninie prowadzę od 2017 roku, od 2019 jestem także współwłaścicielem Mała Lingua sp. z o.o.

Wykształcenie pedagogiczne oraz praca w szkole w Wielkiej Brytanii na stanowisku opiekuna oraz asystenta nauczyciela pozwalają mi lepiej zrozumieć mechanizmy i zależności w procesie edukacji dzieci oraz młodzieży. W 2017 roku wybrałem metodę Mała Lingua aby skutecznie przekazywać wiedzę oraz pokazać jak wiele możliwości daje znajomość języka obcego i do dziś jestem tą metodą zafascynowany.

Jako współwłaściciel Mała Lingua sp. z o.o. znalazłem swoje miejsce w dziale zamówień B2B. W imieniu spółki prowadzę sklep internetowy dla naszych licencjobiorców oraz dbam o to aby każdy z naszych kursantów otrzymał na czas materiały dydaktyczne w najwyższej jakości wykonania. Jeśli potrzebujesz naszych autorskich materiałów dydaktycznych dla swoich kursantów lub materiałów promocyjnych możesz złożyć zamówienie na https://sklep416434.shoparena.pl W przypadku pytań lub problemów skontaktuj się ze mną pod numerem 513 617 431 lub mailowo zamowienia@malalingua.eu.